معرفی پریز توکار کابینت

پریز توکار کابینت چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی نقش لوازم برقی در زندگی روزمره ی ما ضرورت و اهمیت بیشتری یافته است. کالاهایی مانند ماشین لباسشویی، یخچال و فریزر و اجاق که همگی برای استفاده نیاز به پریز برق دارند. اما محیط آشپزخانه امکان قرار دادن تعداد محدودی از پریز برق را به ما می دهد.    امروزه در هر آشپزخانه ای بهتر است بخش مجزایی را برای نصب پریز توکار در نظر بگیرید. آنقدر تنوع کالا و لوازم برقی آشپزخانه زیاد شده که برای استفاده از هر یک از آن ها به یک پریز برای تامین برق آن ها نیاز خواهید داشت. این محصولات داخل کانتر کابینت یا میز کار قرار می گیرند به همین دلیل به آن ها مخفی یا توکار می گویند. شکل ظاهری پریز مخفی استوانه ای یا مستطیلی است  .با نصب یک پریز توکار داخل کابینت، می توانید همزمان از چندین وسیله ی برقی استفاده کنید. یعنی بدون دستکاری نمای آشپزخانه و سیم کشی های چند متری، تنها با نصب یک پریز توکار با سه سوکت می توانید برق مورد نیاز لوازم برقی آشپزخانه ی خود را تامین کنید.این مدل از پریزها از جدید ترین تجهیزات توکار به شمار می روند که علاوه بر آشپزخانه در محیط هایی که لوازم برقی فراوانی در آن ها وجود دارد مانند آزمایشگاه یا دفاتر اداری به کار می روند.

پریز برق توکار کابینت مناسب بخش هایی از آشپزخانه یا دفاتر اداری است که امکان نصب پریز روکار در آن ها وجود ندارد. به عنوان مثال در آشپزخانه جزیره ای کانتر وسط فضا قرار می گیرد به همین دلیل اغلب اطراف آن دیواری جهت نصب پریز روکار نخواهیم داشت. پس از فضای روی کانتر نمی توان جهت قرار دادن لوازم برقی استفاده کرد. برای حل این مساله با تعبیه یک پریز برق توکار کابینت روشن کردن چند کالای برقی به صورت همزمان بر روی کانتر امکان پذیر خواهد شد.

در طراحی برخی از پریزهای توکار  موجود در بازار پورت usb تعبیه شده که به ما امکان شارژ انواع لوازم برقی مانند گوشی موبایل را بدون نیاز به آداپتور می دهد. از آنجا که اکثر لوازم برقی با استفاده از پورت یو اس بی شارژ می شوند این ویژگی مزیت قابل توجهی به شمار می رود.

با توجه به تنوعی که در این مدل از پریزها دیده می شود انتخاب بر اساس رنگ، جنس و اندازه صفحه کابینت امکان پذیر است. پس پیشنهاد می کنیم که هنگام طراحی کابینت و پیش از نصب صفحه ی کانتر مکان قرارگیری پریز را تعیین کنید

ازآنجا که پریز مخفی یکی اکسسوری هایی است که انتظار استفاده ی از آن برای مدت زمان طولانی خواهیم داشت، توجه به جنس محصول اهمیت فراوانی دارد. همچنین پریز توکار مانند شیرآلات و سینک ظرفشویی  در آشپزخانه به صورت روزانه در معرض رطوبت قرار دارد. در آزمایشگاه نیز با مواد مختلفی در تماس خواهد بود پس باید دارای طراحی ایمن باشد.

جنس  پریز مخفی معمولا از فلز آلومینیوم تشکیل شده است. آلومینیوم در برابرآب مقاومت بوده و زنگ نمی زند. از طرفی پلاستیک به کار رفته در جعبه پریز از بروز حادثه وخطر ناشی از جرقه زدن وبرق گر فتگی جلوگیری خواهد کرد. پوشش پلاستیکی مانند عایق عمل می کند.

انواع مدل های پریز تو کار در رنگ های مختلفی از جمله مشکی و سیلور به بازار عرضه شده اند. بدون شک هماهنگی آن ها با رنگ کابینت می تواند در زیبا و مدرن جلوه دادن محیط تاثیر گذار باشد. پس پیشنهاد می کنیم که با توجه به رنگ صفحه ی پیشخوان کابینت مدلی مناسب را انتخاب کنید.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

× سوالات خود را از ما بپرسید