معرفی قفل برقی درب

معرفی قفل برقی درب

قفل برقی یکی از اجزای قابل استفاده در درب پارکینگی می باشد که با به کار بردن آن می توان ضریب امنیت درب منزل را بالا برد. بیشتر جکهای اتوماتیکی که در حال حاضر در بازار وجود دارند ، آنقدر قدرت دارند که بتوانندمانع نفوذ افراد غریبه در ساختمان شوند ، اما با این حال اگر کسی بخواهد از داخل ساختمان بدون ریموت درب اتوماتیک را باز کند ، می تواند به گونه ای این کار را انجام دهد. در اینجاست که قفل برقی می تواند اطمینان زیادی به درب دهد.

قفل برقی معمولا در دربهای لولایی استفاده می شود و در اپراتورهای کشویی کاربردی ندارد. این نمونه قفل ها به دلیل محفوظ بودن زبانه قفل قابلیت سرقت و یا باز کردن آن عملا وجود ندارد علاوه بر اینکه با طراحی منحصر بفرد زبانه در داخل قفل چفت شده و در صورت تکانه یا ضربه دو لنگه درب به هم قفل می شوند. تمامی مدلهای معرفی شده قفل ها قابلیت وصل به دربهای اتوماتیک  را دارد، علاوه بر این قابلیت اتصال به آیفون تصویری را نیز دارد.

قفل های برقی به دو دسته تقسیم میشوند

قفل برقی زبانه دار

قفل برقی کله گاوی یا لاک پشتی

قفل برقی زبانه دار

فل های برقی زبانه دار در وسط درب وصل  شده و به وسیله یک ضامن در غلاف جا گرفته و درب را بسته نگه می دارند.از نمونه ای خوشنام این نمونه قفلها که در ایران نیز مورد استفاده قرار میگرفت میتوان به برند سیزا (CISA)، یال (YALE) و ایزو (ISEO)  و  ICSA اشاره کرد .

از معایب این نمونه در مقایسه با قفل کله گاوی می توان به زبانه قابل مشاهده آن اشاره کرد که با توجه به تولید قفل های پیشرفته تر می توان این را به عنوان یک نقطه ضعف برای این نمونه قفل ها محسوب کرد. اما نقطه قوت آن قابلیت نصب بر روی انواع درب می باشد، این نمونه قفل های بر روی انواع دربهای اتوماتیک و دربهای نفر رو قابل نصب بوده و از کیفیت مطلوبی نسبت به بقیه برند ها برخوردار است .

قفل برقی زبانه دار

قفل برقی لاک پشتی یا کله گاوی

از این نمونه قفل جهت قفل کردن درب اتوماتیک استفاده می کنند که توسط یک کابل به مدار فرمان دستگاه وصل می شود و بی نیاز از هرگونه برنامه یا تنظیم بصورت اتوماتیک با ریموت کنترل کار می کند بدین شکل که با فرمان دادن با ریموت اول قفل برقی آزاد شده سپس لنگه های اتوماتیک درب شروع به حرکت می کنند.

جنس این نمونه قفل از نوع گالوانیزه با روکش گالوانیزه رنگ شده میباشد که در شرایط سخت جوی مقاومت بالای دارد . قفل دارای پلیت های جهت پیچ کردن به درب میباشد که در کشور ما این پلیت ها را جوش میکنند ، سپس قفل با استفاده از پیچ های آلن به روی این پلیت نصب میگردد ، در نهایت کاور مشکی رنگ بر روی کل این متعلقات نصب میشود .این کاور به شکل محافظ کل متعلقات قفل را پوشانده و از دید و دسترس خارج میکند.

قفل برقی کله گاوی یا لاک پشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

× سوالات خود را از ما بپرسید