معرفی انواع ریل کابینت

انواع ریل کابینت

در گذشته برای حرکت کشو در فایل ها و کالاهای چوبی از یک زهوار چوبی که بر روی بدنه متصل میشد و یک شیار که بر روی بدنه کشو ایجاد می گردید استفاده میشد. اما امروزه برای حرکت آسانتر کشو و راحتی کار از ابزار و یراق آلات و قرقره های مخصوصی که به بدنه جعبه کشو و بدنه کار نصب می گردد ، استفاده می شود.اینک با انواع ریل که در میزهای آرایش،کمدها و کابینت آشنا می شویم.

انواع ریل عبارتند از ربل های فایر, ریل های ساچمه ای  ,ریل های تاندوم و ریل های تاندوم باکس

ریل فایر

ریل های فایر یا سفید که جز ریل های اولیه بودند به صورت  فلزی عرضه می شوند. ریل های ساده دارای دو نوار فلزی یا  هستند و روی هر یک قرقره ای نصب شده است و مناسب کشوهای سبک می باشد.

ریل ساچمه ای یا تلسکوپی

پس از ریل های فایر ریل های ساچمه وارد بازار شدند .این ریل ها مناسب کشوهای سنگین می باشد. در دو نوع ۲ تکه یا باریک  و ۳ تکه یا پهن موجود می باشند در زیر بدنه هر جعبه یک ریل نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار (میز آرایش وکابینت و ….) از داخل نصب می گردد. ریل ساچمه ای به دلیل داشتن حرکت روان تر و قابلیت باز شدن بیشتر ، استحکام بالاتر تنوع در سایز( ۲۰ تا ۱۰۰ سانتی متر)،  ضامن های اطمینان،  نسبت به ریل معمولی در صنعت کاربرد بیشتری دارد.

در ریل های ساچمه ای ضامنی داخل ریل تعبیه شده است که از جدا شدن رو قسمت ریل و به عبارت بهتر از خارج شدن کامل کشو از داخل کار جلوگیری می نماید. برای خارج کردن کامل کشو از محوطه مخصوص آن کافی است ضامن های ریل را یافته و آنها را به بالا و یا پایین حرکت دهیم تا کشو آزاد گردد.

ریل ساچمه ای با طول ۲۰ تا ۱۰۰ سانتی متر عرضه می شود. این مزیت به ما امکان قرار دادن ریل ساچمه ای را در کشوهایی با عمق متفاوت می دهد. به عبارت دیگر کشو مورد نظر شما هر ابعادی که داشته باشد می توان ریل ساچمه ای مناسب برای آن را در بازار پیدا کرد.

جنس ریل ساچمه ای از ورق آهن تشکیل شده و قطر ورق های به کار رفته در آن زیاد است. همین امر باعث افزایش استحکام  ریل ساچمه ای می شود. پس ریل ساچمه ای را بر روی کشوهای سنگین می توان نصب کرد.

ریل ساچمه ای ترمز دار پمپ هایی در انتهای خود دارد که چند سانت پیش از بسته شدن کامل کشو سرعت آن را کاهش می دهد.

ریل تاندم

پس از ریل های ساچمه ای  ریل های تاندم وارد بازار شدند.بر خلاف ریل های ساچمه ای که دارای ساچمه می باشد مکانیزم استفاده شده در ریل های تاندم پمپ میباشد . این ریل ها مناسب کشوهای سنگین می باشد.انواع ریل تاندم  به سیستم آرامبند مجهز هستند. سیستم آرام بند یعنی با هر شدتی که کشو بسته شود ریل تاندم سرعت آن را به صورت اتوماتیک تنظیم می کند.

 TIP ONیک سیستم مکانیکی برای باز شدن خودکار کشوهای تاندم است. در این سیستم برای باز شدن کشو کافی است درب کشو را کمی به داخل فشار دهید، در این هنگام مکانیزم تیپانی عمل کرده و کشو را به بیرون پرتاب می کند، این ویژگی آزادی عمل بیشتری را برای کاربران به دنبال خواهد داشت , و نیاز به دستگیره ندارد.

ویدیوی راهنمای نصب ریل تاندم ارام بند بلوم را می توانید با کلیک بر روی لینک مشاهده کنید.

ریل تاندم باکس

ریل تاندم باکس آخرین و مدرن ترین ریل کشو عرضه شده در بازار است. در طراحی و ساخت ریل تاندم باکس جدیدترین تکنولوژی به کار گرفته شده به عبارت دیگر این ریل به کلیه ی مزایای انواع ریل کشو مجهز است.

با انتخاب ریل تاندم باکس محدودیتی در رابطه با ابعاد کشو نخواهیم داشت. زیرا ریل تاندوم باکس به صورت یکی از بخش های کشو نصب می شود. به عبارت دیگر در هنگام ساخت کشو ابتدا قسمت جلو، کف و انتهای آن را آماده کرده سپس بدنه ی ریل را در دوسوی کشو قرار می دهیم. پس انواع ریل تاندوم را می توان بر روی کشو هایی با یونیت یا عرض متفاوت (از یونیت ۳۰ تا ۷۰ سانت) نصب کرد.

می توان برای شیک و زیباتر نشان دادن دکوراسیون منزل و محل کار کشوهایی بدون دستگیره در آن تعبیه کرد. نصب این کشو نیازمند ریل تاچ یا لمسی است. این ریل ها به سهولت باز و بسته می شوند به طوری که تنها با لمس دست می توان کشو را از بدنه خارج و یا وارد کرد.

انواع ریل تاندم باکس به سیستم آرامبند مجهز هستند. سیستم آرام بند یعنی با هر شدتی که کشو بسته شود ریل تاندم سرعت آن را به صورت اتوماتیک تنظیم می کند همچنین اینکه دست کودکمان هنگام بستن کشو بر روی بدنه ی کابینت باشد و به او آسیب برسد مساله ای نگران کننده است. اما اگر کشو کابینت آشپزخانه دارای ترمز باشد از رسیدن آسیب پیشگیری می شود. تکنولوژی ترمز در ریل تاندم باکس  به صورتی است که دو پمپ در قسمت انتهایی آن تعبیه شده اند. این پمپ ها چند سانت پیش از بسته شدن کشو شتاب آن را کاهش می دهند.

و آخرین نکته وزن قابل تحمل توسط ریل تاندم باکس است. این ریل توانایی تحمل کشوهایی با وزن سنگین را دارد. در برخی از ریل های تاندوم باکس می توان ۳۰ یا ۵۰ کیلوگرم کالا قرار داد.

یکی از معروف ترین ریل های کابینت ریل تاندم باکس انتارا بلوم می باشد که ویدیوی نصب ان را می توانید با کلیک روی لینک مشاهده کنید.

ریل لگرا

ریل لگرا آخرین و مدرن ترین ریل کشو عرضه شده در بازار است.در سه ارتفاع کوتاه متوسط و بلند موجود می باشد.تاچ ریل های لگرا قوی تر از بقیه ریل هاست و با یک لمس ظریف باز می شود.

جهت مشاهده انواع ریل کابینت روی لینک کلیک کنید.

4 دیدگاه برای “معرفی انواع ریل کابینت

  1. ریل تاندم باکس گفته:

    سلام ممنونم از مطالب خوبتون

    در مورد ریل کابینت تاندم باکس تا همون ریل های بدنه دار که توی مطلب تون آوردید واقعا مدرن و عالی هستند و برای طراحی یک آشپزخانه مدرن و لاکچری گزینه خیلی عالی هستش مخصوصا اگر از برند بلوم استفاده کنید.

    ممنونم از بازار یراق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شانزده =

× سوالات خود را از ما بپرسید