معرفی انواع اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری آشپزخانه چیست؟

اکسسوری آشپزخانه امکاناتی است که این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته همان طور که می دانید کابینت آشپزخانه از جمله مهم ترین قسمت آشپزخانه برای نگهداری ظرف و ظروف و مواد غذایی خشک است. اگر کابینت فضای کافی برای نگهداری وسایل نداشته باشد, بهم ریختگی و آشفتگی در فضای آشپزخانه ایجاد میشود. بنابراین کابینت ها باید امکاناتی جهت استفاده بهینه از فضا را داشته باشند تا هم نظم و ترتیب در آشپزخانه ایجاد کنند و هم فضای آن را زیباتر نشان دهند.

امروزه طراحان و معماران با طرح های نوین خود, گام موثری در زیباسازی محیط آشپزخانه برداشته اند. اکسسوری از جمله طرح هایی ست که به منظور ایجاد فضای بیشتر در کابینت اجرا میشود و علاوه بر زیبایی, بهینه سازی در فضای آشپزخانه را به ارمغان می آورد. جنس اکسسوری ها کف مفتولی و کف چوبی است که در کابینت آشپزخانه تعبیه میشوند و برای نگهداری وسایل و دسترسی آسان به فضای کابینت استفاده میشوند.

قبل از توضیح انواع اکسسوری بهتر است بدانیم که چگونه باید سایز و نوع اکسسوری مورد نیازمان را انتخاب کنیم .

اکسسوری ها با توجه به سایز یونیت کابینت انتخاب می شوند.

یونیت چیست؟

فاصله پشت تا پشت  هر واحد کابینت را یک یونیت می گویند اما در واقع فاصله مفید قابل استفاده از یونیت  به این صورت محاسبه می شود.

(۱/۶ * ۲) –  فاصله یونیت

به طور مثال اکسسوری مناسب برای یونیت ۶۰ حدود ۵۶/۸ سانتی متر است .

یونیت کابینت

اکسسوری آشپزخانه سبدهای سوپر مارکت

سبدهای سوپر مارکت شامل سبد سوپر زمینی ,  سبد ایستاده میباشند.

سبد سوپر زمینی شامل  سبد نصب از کف, سبد مواد شوینده, سبد نصب از بغل می باشند .از عرض ۱۵ تا ۶۰ سانتی متر بسته به سایز یونیت انتخاب می شود.سبدها به صورت ریلی می باشند حالت ۲ طبقه یا ۳ طبقه دارند و برای جا بطری ,جا روغنی ,خشکبار, پیاز سیب زمینی ,جاحبوباتی و… استفاده می شود.

سبد سوپر زمینی

سبد سوپر زمینی

سبدهای سوپر ایستاده :شامل ۲ نوع  سوپر وسط و سوپر یخچالی می باشد.که مناسب یونیت ۱۵ تا ۶۰ سانتی متر و از ۶۰ سانت تا ۲۲۰ سانت موجود است.

سبد سوپر یخچالی

سبد سوپر یخچالی

سبد سوپر وسط

سبد سوپر وسط

اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر

اکسسوری مجیک کرنر بهترین گزینه برای استفاده از فضای دور از دسترس کابینت هایی میباشد که در گوشه آشپزخانه قرار دارندبعضی از کابینت ها عمق زیادی دارند و دسترسی به آنها سخت میباشد. قسمت انتهایی این کابینت ها همیشه آشفته و بهم ریخته است.این سبدها حالت ریلی و چرخشی دارند و از فضای پرتی کابینت استفاده بهینه می کنند.

مجیک کرنر ریلی

مجیک کرنر ریلی

مجیک کرنر چرخشی

مجیک کرنر چرخشی

مجیک کرنر لوبیایی

مجیک کرنر لوبیایی

اکسسوری سبد آبچکان

برای مرتب قرار دادن ظرف و ظروف شسته شده میتوان از سبدهای آبچکان در آشپزخانه استفاده نمود که  از تجمع ظروف بر روی همدیگر جلوگیری میکند. این سبدها در سایز های یونیت ۸۰-۹۰-۱۰۰-۱۲۰ جهت کابینت های فلزی و چوبی موجود می باشد.جنس این سبدها آهنی و استیل است که نوع استیل آن در مقابل زنگ زدگی مقاوم تر می باشد.

سبد ابچکان دو طبقه

سبد ابچکان دو طبقه

 همچنین نوع دیگری از آبچک که آبچک رومیزی نام دارد و کنار سینک قرار می گیرد موجود می باشد.

سبد ابچکان رو میزی

سبد ابچک رومیزی

اکسسوری وسایل آویز :

نوعی از اکسسوری وجود دارد که جهت آویز کردن وسایل مانند جا لیوانی ,جا قاشق چنگالی ,  جا قابلمه ای و … بوسیله لوله ای به قطر ۱۶ که معمولا پشت سینک نصب می شود و از طول ۱ متر تا ۳ متر بسته به فضا  مورد استفاده قرار می گیرد.

اکسسوری اویز

سطل زباله آشپزخانه

قرار دادن سطل زباله در فضای آشپزخانه  جلوه ی زیبایی ندارد, به همین منظور سعی شده تا در فضای کابینت محلی برای قرار دادن زباله ها تعبیه شود. از سطل زباله به صورت تک قلو و دوقلو به منظور تفکیک زباله استفاده میشود و معمولا به صورت ریلی زیر سینک نصب می شود.

اکسسوری سطل زباله آشپزخانه

سطل زباله دوقلو مناسب زباله تر و خشک

اکسسوری آشپزخانه کشویی

. از اکسسوری های کشویی برای مرتب کردن و استفاده بهینه از فضای داخل کشو استفاده میشود.

اکسسوری داخل کشو آشپزخانه

اکسسوری داخل کشو

اکسسوری داخل کشو

اکسسوری داخل کشو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

× سوالات خود را از ما بپرسید