مراحل نصب دستگیره روزت

همانطور که می دانیم دستگیره وسیله ایست که هر روز از ان استفاده میکنیم و جز یراق الات اصلی و بسیار کاربردیست ازین جهت یادگیری مراحل نصب دستگیره روزت و پلاک می تواند بسیار کاربردی و لازم باشد.به همین جهت ما در این مقاله به صورت راحت و گویا مراحل را برای شما توضیح داده ایم که به راحتی از ان استفاده کنید.

-در ابتدا بسته به بلندی درب جایگاه مناسب دستگیره تعیین میشود که معمولا  بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی متر از پایین درب فاصله دارد.

-پس از پیدا کردن جایگاه مناسب برای دستگیره نقطه را علامت گزاری کرده با نوار چسب کاملا علامت گذاری میکنیم که دو طرف درب در یک راستا و یکسان باشند.

-همان گونه که در مقاله قفل و سیلندر توضیح داده شد قفلها در اندازه های مختلف موجود هستند که با توجه به نوع و جنس درب از ۴ سانت تا ۱۰ سانت انتخاب میشوند.

-در این مرحله با توجه به قفلی که انتخاب کردیم و میخواهیم روی درب نصب کنیم سایز مقطع یا در واقع همان وسط آکس را روی درب اندازه می زنیم.

-سپس جای چهارسوی دستگیره یا در واقع همان شافت دستگیره را روی درب را به اندازه حدودا ۲۰ میلیمتر سوراخ میکنیم.

– پس از ان جای سیلندر را در قسمت مربوطه سوراخ میکنیم به طوری که سیلندر از ان رد شود (حدود ۳۰میلیمتر)

-محور ۴ پهلو را بصورتی که شیار بیضی شکل ان به سمت پایین باشد را از قفل عبور میدهیم.

-دراین مرحله ۴ سمت قاب زیر روزت را جهت پیچ های نصب روزت سوراخ میکنیم و پیچ ها را ۴ سمت شاسی محکم میکنیم که دستگیره را محکم نگه دارد.

-در این مرحله دستگیره و روزت مورد نظر را از روی چهار پهلو عبور داده و روی پایه فلزی بگونه ای که خار روی پایه فلزی در موقعیت تعبیه شده داخل پلاک روزت قرار گیرد نصب میکنیم و سپس پیچ الن تعبیه شده در زیر پلاک روزت را به وسیله اچار آلن محکم میکنیم.

-جهت نصب پلاک روزت سوییچی تمامی مراحل فوق را به وسیله سیلندر انجام میدهیم به این صورت که سیلندر را در جای مورد نظر که از قبل سوراخ شده قرار میدهیم و ۴ سمت  قاب زیر روزت را با استفاده از پیچ ها و اچار الن محکم میکنیم و قسمت روزت دستگیره را هم نصب می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شانزده =

× سوالات خود را از ما بپرسید