استفاده ی بهینه از فضا و دسترسی آسان به محیط داخلی کابینت از اولویت های ما در چیدمان آشپزخانه است. همچنین باز و بسته کردن چند درب کابینت بدون تداخل با یکدیگر سرعت و تسلط ما را در انجام کارها افزایش می دهد. جک کابینت آشپزخانه یکی از یراق آلاتی است که این امکان را برای ما فراهم می سازد.جک هایی که در این مجموعه معرفی می شوند ازجمله پر کاربردترین جک های اونتوس بلوم هستند که به ترتیب مراحل نصب هر یک توضیح داده می شود.

 

نصب جک اونتوس HL بلوم

یکی از موارد کاربرد جک اتوبوسی ، کابینت می باشد. در کابینت آشپزخانه، جک اتوبوسی را در بالای آبچکان و برای درب های افقی نصب می نمایند. بدین ترتیب وقتی درب کابینت را به سمت بیرون می کشید،  جک اتوبوسی عمل کرده و مانند درب اتوبوس درب کابینت را باز می نماید.  جک اتوبوسی به عنوان یکی از انواع یراق کابینت به شمار می رود، بدین معنی که فروشندگان یراق کابینت اغلب اوقات محصول  جک اتوبوسی  را ارائه می نمایند.توضیحات کاملتر وبررسی دقیق تر را در مقاله معرفی انواع جک کابینت مطالعه کنید.

طریقه نصب جک HL به بدنه یونیت

از انجا که جک HL با توانهای متفاوت وجود دارد با توجه به اندازه یونیت جک مناسب انتخاب می شود و طبق توان جک انتخابی بازو بر اساس جدول زیر به درب یونیت نصب می شود.

طریقه نصب بازو HL به بدنه یونیت

جک اونتوس HF

جک AVENTOS HF سیستم بالابری برای باز کردن هم زمان دو درب است. این جک برای کابینت هایی با ارتفاع بالا بسیار مناسب می باشد، چرا که دستگیره کابینت در هر ارتفاعی به راحتی قابل دسترسی است.جک AVENTOS HF می تواند برای ارتفاع های مختلف کابینت مورد استفاده قرار بگیرد.

طریقه نصب جک HF به بدنه یونیت

برای نصب بازوی جک HF به درب یونیت قسمت پایینی درب به دو قسمت تقسیم میشود

و با توجه به ارتفاع یونیت مقدار X طبق جدول محاسبه می شود و بازوی HF به درب یونیت نصب می شود.

طریقه نصب جک HF به درب یونیت

جک اونتوس HS

جک AVENTOS HS سیستم بالابری برای کابینت های تک درب با ابعاد بزرگ است. این مدل مکانیزم انتخاب بسیار مناسبی برای کابینت هایی با تاج های بسیار بلند می باشد  و چون در این مدل ما سقف بلندی نداریم در به جای اینکه عمودی باز شود به صورت زاویه دار باز میشود و در زاویه دلخواه نیز ثابت می شود.

طریقه نصب جک اونتوس HS به بدنه یونیت

طریقه نصب جک اونتوس HS به درب یونیت

جک اونتوس HK

جک AVENTOS HK یک سیستم بالابر قائم است. این جک برای کابینت هایی که در آن ها محدودیت ارتفاع وجود دارد بسیار مناسب است، همانند کابینت بالای یخچال. جک HK دارای کاربری بسیار آسان است که قابلیت توقف در هر موقعیتی را دارا می باشد. این جک همچنین به دلیل وجود ویژگی بلوموشن دارای حرکتی روان و بی صدا است.

طریقه نصب جک HK به بدنه یونیت